Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πλήρωση με επιλογή των θέσεων διευθυντών/ντριών Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων

Προκήρυξη – Πρόσκληση ενδιαφέροντος για την επιλογή των Διευθυντών Σχολικών Μονάδων αρμοδιότητας Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ευρυτανίας

Δείτε εδώ

Οδηγίες συμπλήρωσης της αίτησης.

Tags:

Στοιχεία εκτέλεσης προϋπολογισμού Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ευρυτανίας (Φορέας 1019-206-9921600) περιόδου Νοεμβρίου 2022

3η Δεκεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Η Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ, το 1992, ανακήρυξε την 3η Δεκεμβρίου ως Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, δίνοντάς μας την ευκαιρία κατανόησης σε θέματα αναπηρίας και ευαισθητοποίησης για τα δικαιώματα και τις δυνατότητες των ατόμων με αναπηρία. Είναι μια μέρα που μας υπενθυμίζει την υποχρέωση διασφάλισης της ισότιμης πρόσβασης όλων των μαθητών στην εκπαίδευση, βασιζόμενοι στις  αρχές της ενταξιακής εκπαίδευσης.

Tags:

Επιλογή και τοποθέτηση Διευθυντών για τις Σχολικές Μονάδες, Εργαστηριακά Κέντρα, Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία

Ξεκινά η διαδικασία επιλογής νέων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων, Εργαστηριακών Κέντρων, Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων

Μονοήμερη Εκδρομή Α' Γενικου Λυκείου Καρπενησίου στην Υπάτη

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την οργάνωση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στην Υπάτη στο Αστεροσχολείο, μαθητών του Γενικού Λυκείου Καρπενησίου στις 14-12-2022.

Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση

Ενεργοποίηση επταμελών Επιτροπών για έκδοση Πιστοποιητικού για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδ. έτος 2023-2024

Αίτηση με τα απαραίτητα  δικαιολογητικά από την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου έως και την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2022. σε μια από τις Επταμελείς Επιτροπές οι οποίες έχουν συγκροτηθεί σε 14 Νοσοκομεία της χώρας.

Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2023

Υποβολή Αίτησης - Δήλωσης για Συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2023
Η προθεσμία υποβολής είναι από Τρίτη 29-11-2022 ως και Δευτέρα 12-12-2022.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ 2023 ΜΕ ΑΔΑ

Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2023

Υποβολή Αίτησης - Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2023.

Η προθεσμία υποβολής είναι από Τρίτη 29-11-2022 ως και  Δευτέρα 12-12-2022. Μέσα σε αυτήν την προθεσμία, οι Αιτήσεις υποβάλλονται και καταχωρίζονται οριστικά στο ΠΣ myschool.

Διαδικτυακή ημερίδα ενημέρωσης

Σας ενημερώνουμε ότι η Εθνική Μονάδα Erasmus+/IKY διοργανώνει διαδικτυακή ημερίδα ενημέρωσης για τα ηλεκτρονικά εργαλεία SELFIE και SELFIEforTEACHERS την Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου και ώρες 2-3.30 μμ.

Αιρετοί Α.Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Στερεάς Ελλάδας

Ορισμός σειράς εκλογής υποψηφίων αιρετών εκπροσώπων εκπαιδευτικών στο Ανώτατο Περιφερειακό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Α.Π.Υ.Σ.Δ.Ε.) Στερεάς Ελλάδας

Επιμόρφωση εκπαιδευτικών

Ανακοίνωση του ΙΕΠ για συμμετοχή στην 6η Επιμορφωτική Περίοδο του προγράμματος «Επιμόρφωση των εκπαιδευτικών στις δεξιότητες μέσω εργαστηρίων»

Διαβίβαση Ανακοίνωσης του ΙΕΠ

Πρόσκληση

Tags:

Έγκριση πραγματοποίησης Εκπαιδευτικής Εκδρομής.

Έγκριση πραγματοποίησης Εκπαιδευτικής Εκδρομής της B’ Τάξης του 1ου Γυμνασίου Καρπενησίου με προορισμό τα Τρίκαλα στις 02/12/2022 ημέρα Παρασκευή.

Tags:

Τελική ανάθεση της ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης στα Τρίκαλα της Β΄ τάξης του 1ου Γυμνασίου Καρπενησίου

Ενημέρωση προσληφθέντων αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής/Ε.Β.Π.-Ε.Ε.Π. 3ης φάσης

Επί της διαδικασίας τοποθέτησης σε σχολικές μονάδες και ανάληψης υπηρεσίας, οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να ανατρέξουν στην διεύθυνση www.minedu.gov.gr/anaplirotes όπου έχουν αναρτηθεί οι απαραίτητες πληροφορίες και διευκρινίσεις.

Πρόγραμμα Εισαγωγικής Επιμόρφωσης Εκπαιδευτικών

Πραγματοποίηση Προγράμματος Εισαγωγικής Επιμόρφωσης Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού.

Σελίδες

Εγγραφή στο ΔΔΕ Ευρυτανίας RSS